Nemzeti Bajnokok Zöld és digitális átállást célzó Hitelprogram -
GINOP Plusz-1.4.5-25

Fejlessze vállalkozását zöld és digitális irányba akár 600 millió forintos támogatással!

A hitelkérelmek benyújtására 2025. június 23-tól 2026. december 31-ig van lehetőség.

A Nemzeti Bajnokok Hitelprogram célja, hogy segítse a magyar KKV-k technológiai és szervezeti megújulását, előmozdítva ezzel a zöld és digitális átállást. Az akár 600 millió forintos, 0%-os kamatozású hitel és vissza nem térítendő támogatás kombinációja ideális lehetőség a fejlődő cégek számára!

Célja továbbá a versenyképesség növelése a jövő technológiáinak bevezetésén, külpiaci terjeszkedés, brand- és termékfejlesztés révén. Ennek célcsoportja olyan növekedő vagy növekedési potenciállal rendelkező vállalkozások, amelyek versenyelőnyt tudnak felmutatni, külpiacon képesek terjeszkedni, újabb növekedési lehetőség előtt állnak, elsősorban beszállítói kapcsolataik, illetve export révén.

Mit javaslunk?

A pályázati lehetőségek széles skálát fednek le, és a pályázóknak számos feltételt kell teljesíteniük ahhoz, hogy sikeresen pályázhassanak. Fontos kiemelni, hogy a pályázatok előkészítése alapos dokumentációt és körültekintő tervezést igényel, ezért mindenképpen érdemes időben elkezdeni az előkészülést. Az időbeni felkészülés nemcsak a sikeres pályázat benyújtását segíti elő, hanem biztosítékot jelent arra is, hogy az adott projekt megfelel a kiírás összes követelményének.

Ha Ön is részesülni szeretne a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram által nyújtott lehetőségekből, ne késlekedjen!

Forduljon hozzánk bizalommal, hogy együtt dolgozhassunk cégének energetikai fejlesztésein.

Pályázók köre

  • Magyarországi mikro-, kis- és középvállalkozások

  • Minimum 3 lezárt üzleti év és legalább 5 fő alkalmazott

  • Legalább 100 millió Ft éves árbevétel

  • Exportáló (nettó értékesítési árbevételhez viszonyítva legalább 5% exportértékesítési árbevétel aránnyal rendelkezik) vagy beszállítói tevékenységgel rendelkeznek (legalább a kölcsönkérelem benyújtása előtt 30 nappal megkötött együttműködési megállapodással kapcsolódik közép-, illetve nagyvállalkozáshoz,)

  • NEM kezdő vállalkozások

  • A projekt megvalósítása Budapest kivételével bárhol Magyarországon történik

Jogosult vállalkozási formák:

  1. Korlátolt felelősségű társaság  113
  2.  Részvénytársaság  114
  3. Egyéb szövetkezet 129,
  4. Közkereseti társaság 116,
  5. Betéti társaság 117,
  6. Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe 226,
  7. Szociális szövetkezet 121,
  8. Egyéb Szövetkezet 129,
  9. Európai részvénytársaság (SE) 141,
  10. Európai szövetkezet (SCE) 142
  11. Egyéni cég 228.

    Területi korlátozások

    A Kölcsönigénylő Magyarországon, Budapesten kívül, bejegyzett székhelye, telephelye vagy fióktelepe.

    Minden esetben a Projekt megvalósítás helyszíne számít és nem a finanszírozást igénylő székhelye, ezért a budapesti székhellyel rendelkező szervezet Projektje is támogatható, amennyiben a Projekt maga Budapesten kívül, de Magyarországon valósul meg.

    Támogatható tevékenységek

    A projektnek kötelező tartalmaznia:

    • eszközbeszerzést legalább az összes elszámolható költség 30%-a értékben, ÉS
    • vállalati infokommunikációs fejlesztést (eszköz, immateriális javak, infokommunikációs szolgáltatások) ÉS/VAGY megújuló energiával kapcsolatos beruházást (akár mindkettőt, de legalább az egyiket), legalább az összes elszámolható költség 30%-a értékben.

    Főbb elszámolhatósági korlátok:

    • A vállalati infokommunikációs fejlesztés költségei (eszköz és immateriális javak, valamint infokommunikációs szolgáltatások) együttesen nem haladhatják meg az összes elszámolható költség 50%-át.
    • Az Elszámolási útmutató 3.3.9. pontja alá tartozó költségek (építési költségek, és a megújuló energiához kapcsolódó projektelemek /beleértve azok kivitelezési költségeit is) együttesen nem haladhatják meg az összes elszámolható költség 60%-át.

      Támogatás mértéke:

      Finanszírozási összeg: 150–600 millió Ft

      • Támogatás jellege: kamatmentes beruházási kölcsön + max. 30% vissza nem térítendő támogatás

      • Előleg igényelhető: akár a teljes hitelösszegig

      • Saját forrás: minimum 10%, bizonyos esetekben 25%

        Biztosítékok:

        A beruházás tárgyát kötelező fedezeti körbe bevonni. A beruházás tárgya a futamidő végéig nem idegeníthető el. Ingatlan építés, átalakítás, bővítés, korszerűsítés esetén a kivitelezéssel érintett ingatlan kötelezően bevonásra kerül a fedezeti körbe.

        Az elvárt fedezettség mértéke: 50%

        §   új gép/berendezés/gépjármű vásárlás esetén elégséges a megvásárolt gép/berendezés/gépjármű fedezetként, kivéve, ha a fedezetértékelés során a gép/berendezés/gépjármű fedezeti értékét csökkenteni szükséges.

        §   ingatlan építés, átalakítás, bővítés, korszerűsítés, illetve megújuló energiaforrást hasznosító technológia projektcél esetén, a kivitelezéssel érintett ingatlant kötelező bevonni fedezetként

        §   a beruházáshoz kapcsolódó készletbeszerzés esetén a készlet fedezeti körbe nem vonandó, így fedezeti értékkel nem vehető figyelembe

        Az alábbi kiegészítő biztosítéki formák fogadhatók el:

        • ingatlan jelzálog
        • ingó jelzálog (gépen, berendezésen, járművön)
        • fizetési számla követelésen alapított óvadék
        • természetes személy, jogi személy készfizető kezessége
        • hitelintézet által vállalt garancia.

        Vissza nem térítendő támogatás eredményességi kritériumok:

        A vissza nem térítendő támogatási (VNT) elem a szerződésben meghatározott feltétel(ek)től függ, azaz csak sikeres eredményességméréshez kötötten marad vissza nem térítendő támogatás, ellenkező esetben a vissza nem térítendő támogatási elem is kölcsönné alakul.

        Az előre meghatározott feltételek:

        1. Az I. feltétel az egy főre eső bruttó hozzáadott érték növelésével teljesíthető. Az I. feltétel teljesítésével legfeljebb a VNT támogatási elem 50%-a tartható meg.

        Az egy főre eső bruttó hozzáadott érték (BHÉ) növelése: az eredményességmérés időpontjára a vállalkozás egy főre eső BHÉ növekedése az (előző évi áron számított) GDP növekedés 1,5-szeresét el kell, hogy érje a bázisértékhez képest. (A BHÉ változást tehát az azonos időszaki GDP volumenváltozáshoz viszonyítjuk, a meghatározott képlet szerint.)

        A bázisérték a kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti év adatai alapján kerül meghatározásra.

        2. A II. feltétel az MGFÜ által nyújtott beszállító-fejlesztési vagy exportfejlesztési szolgáltatás elvégzésével teljesíthető.

        Az MGFÜ szolgáltatás elvégzése esetén a szerződésben rögzített VNT támogatási elem – II-es feltétel teljesítésétől függő – 50%-a tartható meg.

        Az I. és II. feltétel együttes teljesítésével tartható meg a VNT támogatási elem 100%-a

        Vegye fel velünk a kapcsolatot!

        Szeretne többet megtudni arról, hogyan segíthet a DreamSolar az állattartó telepének fenntarthatóbbá és költséghatékonyabbá tételében? Lépjen velünk kapcsolatba még ma, és tudjon meg többet a pályázati lehetőségekről, napelemes rendszereinkről és energiatároló megoldásainkról!

        Kapcsolatfelvétel: